Ako by sme charakterizovali trenčiansky kraj? Ako kraj plný hradov, zámkov a hlavne kúpeľov. Spojme v rámci 3-dňovej cesty najzaujímavejšie pamiatky a atrakcie.
1. deň: Začnite prehliadku Čachtickým hradom
Hrad preslávila Alžbeta Báthoryová, ktorá tu žila na prelome 16. a 17. storočia. Nazývali ju „krvavá grófka“. Vraj zavraždila až 600 mladých dievčat, aby sa mohla kúpať v ich krvi, aby navždy zostala mladá a krásna.
Prístup: Autom až pod hrad, pešo z Čachtíc (autobusová zastávka) po žltej asi 45 minút, pešo z obce Višňové (železničná stanica) po zelenej strmým stúpaním asi 45 minút.
Poobede smer Beckov, ktorý má asi viac legiend a príbehov ako hociktorý hrad na Slovensku.
Prístup: Autom do obce Beckov, odtiaľ pešo popri domoch asi 5 minút
Podvečer presun do Trenčína.
2. deň: Nielen Trenčiansky hrad, ale aj nápis na skale (Pozor! Už nejde o najsevernejší nápis rímskych vojsk.) V Trenčíne by sme zostali pol dňa a navštívili tieto pamiatky.
- Medzi hradom a centrom mesta sa nachádza opevnený areál Mariánska hora. Jeho súčasťou je kostol, pri ktorom možno zostúpiť do centra po krytom drevenom schodisku postavenom v roku 1568.
- Piaristický kláštor a kostol na Mierovom námestí
- Mestská veža ponúka pekný výhľad na mesto
Okolo obeda krátky presun do Slávnice, kde nájdete „open air museum“ lietadiel. Nachádza sa tu deväť exponátov vrátane kúskov z Vojenského historického ústavu. Odtiaľ krátky presun do Nimnice, kde nájdete známe kúpeľe pri Váhu.
3. deň: Bojnický zámok, ktorý patrí k najnavštevovanejším a najkrajším zámkom nielen na Slovensku, ale možno aj v strednej Európe Súčasťou zámku je blízky lesopark, kde môžete stráviť príjemný čas.
Ak sa v tento deň neponáhlate, tak zostaňte v Bojniciach a využite miestne kúpele.
Ďalšie atrakcie a pamätihodnosti
- Hrady – Topoľčiansky a Uhrovecký hrad
- Kúpele – Trenčianske Teplice